Zasadniczo istnieją dwie główne metody powiększania męskiego prącia – chirurgiczne wysunięcie jego wewnętrznej części oraz zastrzyk z kwasu hialuronowego. Ze względu na mniejsze ryzyko powikłań, druga metoda jest obecnie o wiele chętniej stosowana. Jednak nawet najbardziej skomplikowana operacja nie pomoże, jeśli źródłem problemu są zaburzenia erekcji – w takim wypadku konieczne jest przyjmowanie leków, np. Kamagry.

Podobno to nie rozmiar ma znaczenie. Jednakże w dobie wszechobecnego kultu ciała wielu mężczyzn marzy nie tylko o idealnej sylwetce, ale także o zgodnych z własnymi oczekiwaniami rozmiarach narządów płciowych. Niewielki penis przy odpowiedniej technice jest w stanie zadowolić kobietę. Zazwyczaj to nie kwestie praktyczne skłaniają mężczyznę do poszukiwania sposobów na powiększenie członka, ale psychika, która nie jest przekonana o własnej męskości. Z roku na rok coraz więcej mężczyzn decyduje się na operacyjne powiększenie penisa. Decyzję taką warto jednak dobrze przemyśleć.

Chirurgiczne powiększenie członka – jak przebiega

Klasyczna operacja polega na przecięciu więzadła wieszadłowego i procowatego, a następnie wysunięciu na zewnątrz tej części prącia, która wcześniej znajdowała się pod powłokami. Po zabiegu wykonuje się rozciąganie prącia przy zastosowaniu urządzeń obciążających. Ta inwazyjna metoda ma kilka istotnych wad. Przede wszystkim wielkość członka we wzwodzie zmienia się zaledwie o około 1 cm. Różnica jest widoczna głównie w spoczynku – penis jest większy o 2-5 cm. Poza tym efektem ubocznym operacji bywają zaburzenia erekcji – problem z pewnością niepożądany w takich okolicznościach.

Powiększenie penisa kwasem hialuronowym

Obecnie odchodzi się od klasycznych operacji na rzecz zabiegu powiększania członka kwasem hialuronowym. Substancja ta jest biokompatybilna – występuje naturalnie w wielu tkankach ludzkiego organizmu. Zabieg wykonuje się w miejscowym znieczuleniu. Kwas hialuronowy wstrzykuje się w podstawę penisa za pomocą cienkiej igły. Pozwala on powiększyć długość prącia o 2-5 cm oraz zwiększyć jego grubość i objętość. Efekt widoczny jest natychmiast. Już po 2 tygodniach od zabiegu pacjent może powrócić do życia seksualnego. Powiększenie penisa kwasem hialuronowym, wykonane przez profesjonalistę, nie niesie ze sobą ryzyka powikłań. Niestety, metoda ta nie jest trwała. Ze względu na biodegradowalność kwasu hialuronowego, utrzymanie efektu wymaga powtórzenia zabiegu po około 2 latach.

Lek zamiast operacji

Istnieją jednak sytuacje, w których nawet najnowocześniejsza i najbardziej zaawansowana operacja nie pomoże. Jeśli mężczyzna boryka się z zaburzeniami erekcji, powinien udać się do lekarza. Przyczyną problemów z potencją mogą być poważne choroby, takie jak cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Czasem źródło leży w psychice – stres, zmęczenie, lęki czy przebyte traumy często dają o sobie znać w postaci problemów z erekcją. Męskiej potencji nie sprzyja też palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, zła dieta, otyłość i brak aktywności fizycznej.

W leczeniu zaburzeń erekcji stosuje się np. Kamagrę – to oparty na sildenafilu lek poprawiający pracę układu krwionośnego i blokujący działanie enzymu hamującego erekcję. Kamagra pozwala uporać się z problemami z potencją niezależnie od ich źródła. Należy jednak pamiętać, iż stosowanie leków na potencję to nie wszystko – konieczne jest rozpoznanie i rozpoczęcie leczenia przyczyny problemu. Tylko wtedy terapia przyniesie trwały efekt.